Warsztaty z udziałem policji i ratowników medycznych

W piątek, 22 listopada grupa uczniów ze szkoły podstawowej (klasy IVc, Va, Vb) i gimnazjum (klasa Ib, IIc, IIId) wzięła udział w warsztatach z policją i ratownikami medycznymi pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, którego partnerami są Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Część warsztatów dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przebiegała pod opieką dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych. To, o czym mówili oraz w jaki sposób, spotkało się z dużym zaciekawieniem ze strony uczniów. Uczniowie usłyszeli i przećwiczyli niektóre elementy udzielania pomocy. Są to umiejętności, które każdy powinien opanować, ale lepiej żeby nigdy nie musiał ich wykorzystywać.
Dwie godziny w ten sposób  spędzone przez uczniów i część nauczycieli z pewnością zostały bardzo dobrze wykorzystane. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w warsztatach.