Konferencja „Wolontariat jest dla każdego”

17 grudnia uczennice zaangażowane w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca” oraz sklepiku szkolnego „Kącik smaku” wraz z opiekunkami miały przyjemność uczestniczyć w  konferencji poświęconej wolontariatowi. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Płocku, a jego gospodarzami byli: Starosta Płocki – p. Mariusz Bieniek oraz działacze Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”. Uroczystość była zwieńczeniem projektu „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim“ realizowanego przez Fundację ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego FIO.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z  efektami projektu, wysłuchali wykładu „Wolontariusz- kto to taki?” oraz obejrzeli prezentacje promujące wybrane działania beneficjentów projektu. Następnie przedstawiciele  poszczególnych szkół i organizacji odebrali certyfikaty uczestnictwa w projekcie, zaś laureaci konkursu „Wolontariat- budowanie lokalnej solidarności społecznej” – okolicznościowe statuetki. Nasza szkoła otrzymała zarówno certyfikat, jak i statuetkę, co potwierdza, że drobińska młodzież inicjuje oraz włącza się w wiele szlachetnych działań na rzecz potrzebujących.

 

Już wkrótce przekonamy się o tym ponownie podczas kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.mlodzirazem.pl/wolontariat/index.php?option=com_content&view=article&id=49&catid=2&Itemid=123)