Biblioteka
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z okazji tego święta, Pani wicedyrektor Elżbieta Orłowska, zapoznała uczniów klas I-III z wierszem Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Podczas przerw uczennice Koła Bibliotecznego dawały możliwość kolegom i koleżankom uwolnienia swoich marzeń czytelniczych. Uczniowie zapisywali tytuły swoich ulubionych książek, które chcieliby mieć w zasobach swojej biblioteki. Szczęśliwy los zasili biblioteczkę domową wylosowanego ucznia.


 

 

 
CZYTAJĄCE SZKOŁY PDF Drukuj Email

W ramach udziału w programie „Czytające szkoły”, uczniowie klas I-III każdego dnia zapoznają się z fragmentem wybranej książki lub wiersza. Organizatorem tych cyklicznych spotkań jest Koło Biblioteczne.

GALERIA

 
ZAGUBIENI BOHATEROWIE Z BAJEK PDF Drukuj Email

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej brali udział w uporządkowaniu zagubionych bohaterów z bajek. Naszym celem było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Uczennice z Koła Bibliotecznego wykazały się ogromnym talentem aktorskim i wzbudziły niemałe zamieszanie wśród uczniów.

GALERIA

 
NARODOWE CZYTANIE PDF Drukuj Email

W dniu 7 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie po raz pierwszy przeprowadzona została ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. Patronat nad inicjatywą sprawuje Para Prezydencka. Prezydent wraz z małżonką  wybrali osiem lektur na 8. Narodowe Czytanie. Były nimi nowele, których wspólnym mianownikiem jest polskość  w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

GALERIA

 

Więcej…
 
CZYTAJĄCA SZKOŁA PDF Drukuj Email

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Czytające szkoły” prowadzonego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Fundacja wystąpiła do Ministerstwa Edukacji Narodowej o włączenie codziennego czytania uczniom do programów wszystkich szkół i przedszkoli. Jest to szczególnie ważne wobec spadku umiejętności językowych dzieci i młodzieży oraz spadku czytelnictwa.

Poranne głośne czytanie dla uczniów klas I będzie się odbywać w poniedziałki wtorki i czwartki.

 

 

 
PRZYGOTOWANIE PODRĘCZNIKÓW PDF Drukuj Email

Koniec sierpnia i początek września 2019 roku upłynął pod hasłem “podręczniki”. W naszej szkole zostały wypakowane, posegregowane i wpisane do księgi nowe podręczniki dla uczniów realizujących od tego roku szkolnego nową podstawę programową. Ćwiczenia zostały wypakowane i podzielone na komplety.
W tym roku szkolnym, uczniom naszej szkoły, zostało wypożyczonych około 460 egz. podręczników.

Serdecznie dziękuję wiernym ,,pomocnikom”, którzy od lat pomagają w bibliotece: Wiktorii Bogdańskiej, Katarzynie Śmigielskiej, Oliwii Rokickiej, Oliwii Zbyszyńskiej i Kamili Taflińskiej.

 
GODZINY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 PDF Drukuj Email

BIBLIOTEKA SZKOLNA czynna jest w godzinach:

Poniedziałek 8.00-14.00

Wtorek 8.00-14.00

Środa 8.00-14.00

Czwartek 8.00-14.00

Piątek 8.00-14.00

 
PODZIĘKOWANIA PDF Drukuj Email

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie składa serdeczne podziękowania naszym Ofiarodawcom,  którzy przekazali dla naszej biblioteki dary książkowe. Wojskowe Koło Łowieckie nr 318 „UROCZYSKO” w Warszawie wzbogaciło nasz księgozbiór o 100 nowych pozycji.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

Drugiego października w Szkole Podstawowej w Drobinie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Brały w nim udział klasy I-III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami. W tym dniu na drugiej lekcji wszystkie dzieci zebrane razem na sali gimnastycznej czytały swoje ulubione książki oraz słuchały pieknej baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem "Brzydkie kaczątko".

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

16 kwietnia  odbyła się X jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Patronat medialny nad konkursem objęli Tygodnik Płocki, PetroNews Płock oraz Radio RPL FM. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – główny Organizator, a także Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku.

Do konkursu przystąpiła nasza uczennica Wiktoria Brodel z klasy VI b, która zaprezentowała się perfekcyjnie.

Więcej…
 
CZYTELNICTWO - STYCZEŃ, LUTY PDF Drukuj Email

W grudniu najwięcej książek przeczytała klasa I B. Wychowawcą klasy jest pani Katarzyna Romanowska.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI PDF Drukuj Email

W dniu 28 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Zanim jednak to nastąpiło członkowie Koła Bibliotecznego wprowadzili pierwszoklasistów w zaczarowany świat bajek za sprawą przedstawienia „Zamieszanie w krainie bajek”. Pasowaniu, którego dokonały panie wicedyrektor - Elżbieta Orłowska i Lena Wójcik - towarzyszyło uroczyste ślubowanie.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków, a postacie bajkowe rzeczywiście wprowadziły ich do zaczarowanego świata wspaniałych książek, jakie znajdują się w naszej bibliotece.

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7