Sklepik
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA PDF Drukuj Email

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie. W Tygodniu dobrego chleba celebrowaliśmy wspólnie każdy kęs przygotowany (mistrzostwo świata!) przez pp. Ewę i Pawła Szelągiewiczów.

GALERIA

Więcej…
 
ŚWIĘTO CHLEBA PDF Drukuj Email

ŚWIĘTO CHLEBA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SZKOLE 2016

Tradycją naszej szkoły staje się październikowe święto chleba. Chleba nie byle jakiego- lecz pieczonego na zakwasie.  W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, sklepik szkolny przygotował dla swoich klientów degustację tego specjału w kilku różnych smakach. Było to możliwe dzięki kunsztowi piekarskiemu Państwa Pawła i Ewy Szelągiewiczów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Ponadto masło przygotowane przez p. Ewę Kisielewską sprawiło, że nikt nie przeszedł obok stołu degustacyjnego obojętnie.

E.J.

Więcej…
 
GRANT DLA SKLEPIKU „KĄCIK SMAKU” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 czerwca 2016 14:32

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI
GRANT DLA SKLEPIKU „KĄCIK SMAKU”

Na początku czerwca przystąpiliśmy do konkursu zorganizowanego dla sklepików szkolnych  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie. Miło nam poinformować,  że przedstawione przez nas działania promujące zdrowy styl życia zyskały uznanie w oczach jurorów i znaleźliśmy się w gronie dziewięciu nagrodzonych szkół (informacje na stronie: http://www.sklepiki.fundacjabos.pl/index.php?m=ho&news=1&pageNew=1&iloscNew=3#etykieta1). Z niecierpliwością czekamy na przesyłkę ze sprzętem AGD, który z pewnością sprawi, że oferta sklepiku będzie od września jeszcze bardziej atrakcyjna. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez ostatnie cztery lata i życzymy udanych wakacji J. Opiekunowie sklepiku: E. Jarzębowska, M. Cichocka, E. Orłowska, B. Weresiński.

 
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH PRZEZ SKLEPIK SZKOLNY „KĄCIK SMAKU” W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 czerwca 2016 14:02

W bieżącym roku szkolnym stałe dyżury w sklepiku pełniło 7 uczennic z klas I- III gimnazjum. Podobnie jak w roku ubiegłym korzystaliśmy z doraźnej pomocy uczniów z innych klas. Opiekę nad „Kącikiem smaku” sprawowali: p. E. Jarzębowska, p. M. Cichocka, p. E. Orłowska i p. B. Weresiński.

Cele naszej działalności to przede wszystkim:

- rozwijanie umiejętności działania zespołowego ,

- wdrażanie do obowiązkowości, rzetelności i uczciwości w rozliczeniach finansowych,

-szerzenie idei wolontariatu wśród uczniów,

- propagowanie zasad zdrowego odżywiania,

- współdziałanie z innymi osobami oraz organizacjami szkolnymi realizującymi założenia szkolnego programu wychowawczego i profilaktyki,

- włączanie się w ogólnopolskie i lokalne akcje o charakterze charytatywnym,

- finansowanie niektórych przedsięwzięć realizowanych na terenie szkoły.

A oto najważniejsze działania podjęte przez nas w trakcie I i II semestru:

 

WRZESIEŃ

-uruchomienie sklepiku (czyli nabór uczniów do pracy w sklepiku, przyuczenie do wykonywanych zadań, przydział do zespołów, zakup asortymentu itp.);

PAŹDZIERNIK

-zakup „słodkiego co nieco” dla pracowników szkoły z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej;

-przeprowadzenie szkolnej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015” we współpracy z p. H. Szymańską, p. S. Breńską- Piekut i p. O. Skierską, p. K. Maśnickim oraz z Kołem Emerytów i Rencistów w Drobinie (gazetka, warsztaty wypieku chleba- sfinansowanie produktów, „Dyktando chlebowe”, zdrowa przekąska w sklepiku; śniadanie na trawie);

LISTOPAD

-sfinansowanie wyjazdu uczniów na konkurs recytatorski w Sierpcu oraz dofinansowanie wyjazdu na spektakl profilaktyczny „Wspomnienia narkomanki” w Płocku

-wróżby andrzejkowe;

GRUDZIEŃ

-Loteryjka mikołajkowa w sklepiku;

-udział w konkursie „Wolontariat- budowanie lokalnej solidarności społecznej” oraz w konferencji „Wolontariat jest dla każdego” w Starostwie Powiatowym w Płocku (we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza”)

-włączenie się w akcję „Szlachetna paczka” (zakup kuchenki gazowej dla wytypowanej rodziny)

STYCZEŃ

-udział w 24. Finale WOŚP- przygotowanie paczek na loterię, zakup produktów spożywczych do kawiarenki oraz wylicytowanie gadżetów podczas aukcji (pozyskane przedmioty staną się wiosennymi upominkami dla klientów sklepiku).

MARZEC

-zorganizowanie Loterii Nadchodzącej Wiosny (m.in. z gadżetami WOŚP)

KWIECIEŃ

-przeprowadzenie akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej” (wystrój sklepiku; przygotowanie gazetki na korytarzu we współpracy z p. pielęgniarką; Tydzień z kaszą jaglaną- degustacja potraw jaglanych dla klientów sklepiku)

MAJ

-udział w ogólnopolskiej akcji „Gorączka złota PCK” (przeprowadzenie konkursu „zbieraczy złota” dla klas I- III SP oraz zbiórki złotych monet wśród klientów sklepiku- zgromadziliśmy ponad 20 kg monet po 1, 2 i 5 gr)

-udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, czyli zbiórce na rzecz hospicjów (udział wolontariuszek w kweście przy kościele we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza; zabawa- loteria z niezwykłymi fantami, np. możliwością stanięcia za ladą sklepiku, lekcją origami, rozgrywką szachową, ciastem i deserem robionymi na zamówienie- we współpracy z nauczycielami i pracownikami szkoły)

CZERWIEC

-dofinansowanie wyjazdu uczniów na wycieczkę wolontariuszy (1000 zł), zawody taneczne (150zł), zawody sportowe (100zł)

-przekazanie dyrekcji 6000zł na zakup sprzętu audiowizualnego do pracowni polonistycznych

-przystąpienie do projektu „Sklepiki szkolne- zdrowa reaktywacja” Fundacji Banku Ochrony Środowiska

-zakup 140 słowników do pracowni polonistycznych 2c i 5c

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 14:24
 
ZAKOŃCZENIE AKCJI „POLA NADZIEI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 czerwca 2016 16:54

Po „Antygonie” i kweście przy kościele nadszedł czas na odrobinę zabawy połączonej ze zbieraniem datków na rzecz Hospicjum Płockiego. Tym razem za kwotę wrzuconą do hospicyjnej puszki można było wylosować niezwykły „fant” (dzieci np.: możliwość stanięcia za ladą sklepiku szkolnego, malowanie twarzy, zasadzenie rośliny w ogródku szkolnym, lekcję śpiewu, ekscytujące doświadczenie chemiczne, zajęcia orgiami, jogging z nauczycielem, umieszczenie pozdrowień na stronie szkolnej, specjalny deser na stołówce, drugie śniadanie, obraz, rozgrywkę szachową, zaś  dorośli między innymi: przejażdżkę motocyklem, drzewko bonsai czy  ciasto na zamówienie).

W sumie dzięki kweście w mieście i w szkole uzbieraliśmy 1910, 58 zł (tysiąc dziewięćset dziesięć złotych i pięćdziesiąt osiem groszy).

Dziękujemy wszystkim  osobom, które wsparły instytucję dbającą o godność ludzi chorych i cierpiących.

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 13:58
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6