Matematyczny Kącik
IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

4 października 2019r. społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się  5,862 szkół.  Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

GALERIA

 

Więcej…
 
WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursów matematycznych,

które odbyły się w naszej szkole

 

GALERIA


 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

28 września 2018r. społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół, w tym 4 299 szkół z Polski.  Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Więcej…
 
SPOCONE DYKTANDO „HORROR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

Nauczyciele poloniści wraz z uczniami SP i gimnazjum uczcili święto tabliczki mnożenia pisaniem dyktand związanych tematycznie z różnorodnymi działami  matematyki. Niektórzy pocili się metaforycznie, łamiąc głowy nad poprawnym zapisem hiperboli, stożka czy dwumianu, inni robili to dosłownie- biegając podczas spoconego dyktanda „Horror matematyczny.” Uczestnicy zabawy zaangażowali się w nią z mocą do potęgi szóstej… ;-)

GALERIA

 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Rogotwórska, Łęga Probostwa, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Drobinie.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W ramach Szkolnego Tygodnia Matematyki w naszej szkole odbyły się  konkursy matematyczne dla klas V, VI oraz II gimnazjum.

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl V:

I miejsce  - Piotrowska Aleksandra - kl V a

II miejsce – Jędrzejewski Mateusz - kl V b

III  miejsce – Kotkiewicz Natalia - kl V a

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego „MISTRZ  RACHUNKÓW” dla uczniów klas VI:

I miejsce  - Skierkowska Oliwia – kl VI c

II miejsce –Gruda Oliwia – kl. VI c

III  miejsce – Kardasz Oliwia – kl VI c

Wyróżnienie –Pacuła Julian  - kl VI c

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl II gimnazjum:

I miejsce  - Wysocki Łukasz - kl II a

II miejsce – Gajewska Małgorzata - kl II a

GRATULUJEMY!

 
SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI PDF Drukuj Email

W dniach 12–16.03.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której organizatorem oraz inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia   i Rozwoju 4improve, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Hasło tegorocznego dnia matematyki  to „Matematyka od kuchni”. Stowarzyszenie udostępniło dzieciom i młodzieży możliwość zabawy podczas rozwiązywania interaktywnych zadań. Potyczki  sprawiły przyjemność  nie tylko tym, którzy lubią matematykę, ale – a może przede wszystkim –tym, którzy twierdzili inaczej. Obchodom święta towarzyszyły konkursy matematyczne przeprowadzone w klasach piątych, szóstych oraz drugich gimnazjum.

GALERIA

Więcej…
 
(SPOCONE) DYKTANDO MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W związku ze Świętem Matematyki na lekcjach języka polskiego zagościło dyktando matematyczne. Panie polonistki: I. Lemanowicz, E. Jarzębowska, I. Turkowska, M. Cichocka, J. Taflińska i R. Jędrzejewska dwoiły się i troiły, aby ortograficzne zmagania były dla uczniów pożyteczne, ale też  choć odrobinę przyjemne.

Jedną z form ortograficzno - matematycznego zadania było „Spocone dyktando- Talent matematyczny Konstancji J”. Uczniowie klas: IIb i IIc gimnazjum pracowali nad nim- dosłownie i w przenośni - w biegu.

Więcej…
 
REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email

REGULAMIN OGÓLNOSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" rozstrzygnięty!
Dnia 12 grudnia 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny
"Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Wzięło w nim udział 27 uczniów klas czwartych.
Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia.

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:
Mistrz Tabliczki Mnożenia - Maja Petrykowska kl. IV B
I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia -Dawid Barański kl.IV C
II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Kamila Taflińska kl. IV C
Mistrzowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy
nauczyciele matematyki
 
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

29 września 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 3 885 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiła bardzo duża liczba uczniów jak i osób dorosłych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
W dniu 15 maja 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas pierwszych gimnazjum, którzy zmagali się w konkursie matematycznym w dniu 08 maja 2017 roku. Uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 25 zadań. W ostatecznej walce wyłoniono trzy pierwsze miejsca:
Łukasz Wysocki klasa Ia - I miejsce
Weronika Bedyk klasa Ia - II miejsce
Julia Wilczyńska klasa Ic - III miejsce.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie, która w pełni ufundowała nagrody naszym uczniom.
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3